MUSTAFA İBALI > Hakkımızda

17.07.1983 yılında Konya'da dünyaya geldi.

İlkokulu Konya Gazi Mustafa Kemal İlköğretim Okulunda tamamladıktan sonra 1994 yılında bu okuldan mezun oldu.Orta okul öğrenimini işgalarnan İmam Hatip, Lise öğrenimini de Konya Merkez İmam Hatip lisesinde sürdürerek 2000 yılında bu okuldan mezun oldu. Sonraki yıllarda Yüksek öğrenimini Anadolu Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi sürdürerek 2008 yılında bu bölümden mezun oldu.

2009 Yılında 325. Kısa dönem olarak Vatani Görevini Bingöl İl Jandarma Komutanlığında tamamladı. 2014 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi İlahiyat Fakültesini bitirdi. 2015 yılında Atatürk üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Adalet Önlisans bölümünden mezun oldu.

2018 yılında Selçuk Üniversitesi Halkla İlişkiler Bölümünde tezli olarak Yüksek Lisansını tamamladı. İş yaşamında da; 2000 yılından 2006 yılına kadar baba mesleği olan Dodge kamyon — kamyonet bayiliği ve yedek parça satış işi ile otomotiv sektöründe görev aldıktan sonra, 2006 yılında Demir Çelik sektörüne geçiş yaparak, halen sanayide Hacıbalı Metal adlı firmalarında Yönetim Kurulu Üyesi olarak, Paslanmaz Çelik Krom nikel hammadde ithalat ve satış faaliyetleriyle çalışmalarına devam etmektedir.

3 yıl ASKON (Anadolu Aslanları Adamları Derneği) Konya Şubesi Başkan Yardımcılığı görevinde bulunan İbalı'nın, Halen ASKON üyeliği de devam etmektedir. KONTİMDER (Konya Tesisat inşaat Malzemecileri Derneği)'de kurucu üyelikle bulunmuştur. TÜMSİAD (Tüm Sanayici ve iş Adamları Derneği) üyesidir. ONSIAD (Önder Iş Dünyası Sanayici ve Iş Adamları Derneği) Konya iI temsilciliği görevini yürütmektedir. ÖNDER İmam Hatipliler Derneği Konya Kurucu il Başkanlığında bulunmuştur. Hâlen, GİGUD (Girişimci Genç Ufuklar Derneği) Başkan Vekilidir. Spor dünyasında, 2015 senesinde Konyaspor Basketbol Takımı Yönetim Kurulu Üyesi, Genel Sekreter Yardımcısı olarak görev yaptı. Fenerbahçe Spor Kulübü Kongre Üyesidir. Konya Fenerbahçeliler Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği görevi devam etmektedir. Konya Fenerbahçe Spor Okulları ve 1907 Spor Kulübü Başkan Vekilliği görevlerinde bulunmuştur.

Siyasi hayatta, 2010 yılında AK Parti Konya İl Gençlik Kolları Yönetim Kurulu üyeliği yapti. 2014.2017 yillari arasinda 3 yil gibi AK Parti Karatay ilçe Teşkilah Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yürüttü. AK Parti Siyaset Akademisi mezunu ve halen yeni programda da ikinci kez devam Vatan ve Memleketimize faydalı pek çok STK (Sivil Toplum Kuruluşu)'cla aktif olarak rol alan, AK Parti teşkilatlarından gelip, siyaset ile iç içe olmuştur.